S KÝM POJEDEME

TÁBOR PRO VÁS ORGANIZUJE…

BÁRA 

Ahoj, jmenuji se Barbora Leichtová a je mi 26 let. O děti se sluchovým postižením se zajímám již od začátku svých studií. Vystudovala jsem magisterské studium Speciální pedagogiky se zaměřením na logopedii a surdopedii, studuji třetím rokem obor Čeština v komunikaci neslyšících a také v současné době pracuji v Centru pro dětský sluch Tamtam, konkrétně jako sociální pracovník v sociálně aktivizačních službách. Aktivně ovládám znakový jazyk. Již několik let se pravidelně účastním všech pobytů a akcí organizace SUKI. Na jednom z těchto setkání také poprvé zazněl nápad a prvotní jiskra naděje, že by vznikl takový tábor. S kolegyní a kamarádkou Marínou jsme se do této naší velké akce pustily a jako táboroví vedoucí se na děti budeme moc těšit poprvé již toto léto!

MARÍNA

Ahoj děti a rodiče, někteří mě možná znáte z pobytů SUKI, kam už nějaký ten pátek jezdím a pomáhám s programem pro děti. Mám vystudovanou speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě. Umím znakovat a moc mě to baví. Dlouhá léta jsem jezdila jako vedoucí na tábory pro děti léčené růstovým hormonem. Udělat tábor vznikl na popud jedné maminky na pobytu SUKI, a tak jsme se s Bárou, s kterou se dělíme o funkci hlavního táborového vedoucího, pustily do organizace. Na tábor se moc těším, hlavně na nové kamarády, kteří s námi pojedou a na spousty zážitků, které spolu zažijeme. Tak už balte kufry. Na táboře budu jako Budoucnost.

 

PROGRAMEM PROVEDE…

PAVEL

Ahoj, jsem Pavel. Mám vystudovanou Výchovnou dramatiku pro neslyšící, a pak jsem vystudoval speciální pedagogiku. Poté jsme začal pracovat ve škole pro sluchově postižené jako učitel, tam jsem pracoval 10 let. Pracuji na vysoké škole v Olomouci, jsem neslyšící a učím znakový jazyk. SUKI mě oslovilo, jestli chci jet na tábor jako vedoucí, souhlasil jsem, rád vyzkouším něco nového.

S DĚTMI A PŘÍPRAVAMI POMŮŽE…

KAROLÍNA

Ahoj všichni, kteří jedete na tábor.

Jmenuju se Karolína Pácová a pojedu jako praktikantka. Je mi 15 let, jsem neslyšící a mám kochleární implantát. Od září budu studovat Střední uměleckou školu řemesel, oděvní obor. Ráda čtu časopis Kreativ i dobrodružné knížky, maluju, šiju a vyrábím různé věci pro děti.

Těším se.

PETR

Ahoj, jmenuju se Petr Kudrnovský. Jsem neslyšící a nosím kochleární implantát. Jsem student osmiletého gymnázia Jiřího Gutha Jarkovského. Rád čtu, sportuju a přátelím s novými lidmi. Na táboře budu jako pomocný vedoucí neboli praktikant.

Těším se.

O DĚTI SE POSTARAJÍ..

MARKÉTA

Jmenuji se Markéta Novotná a je mi 31 let. Mám vystudovanou speciální pedagogiku a s osobami se sluchovým postižením pracuji 9 let. Dětem se sluchovým a kombinovaným postižením se věnuji 3 roky. Pracuji jako sociální pracovník a speciální pedagog v CDS Tamtam. Znakový jazyk ovládám na komunikační úrovni. Více jak 10 let jezdím jako dobrovolník na psychorehabilitační pobyty a tábory pro děti s různými typy zdravotního postižení.  A dříve jsem jezdila jako vedoucí na skautské tábory. Na tábor SUKI jedu jako vedoucí. Láká mě nové prostředí a těším se na kamarády, zkušenosti a hlavně zážitky.

KATEŘINA

Ahoj, jmenuji se Kateřina Daňková. Je mi 23 let a v současné době studuji magisterský obor Speciální pedagogika – logopedie v Hradci Králové. Pracovala jsem jako vychovatelka v dětském domově a v průběhu svých studií vypomáhám s pořádáním různých zájmových aktivit pro děti. Ve volném čase ráda sportuji nebo chodím do přírody. Se SUKI pojedu poprvé a moc se na to těším.

KRISTÝNA

Ahoj všichni, jmenuji se Kristýna. Jsem slyšící, ale mám neslyšící rodiče, tudíž znakovku zvládám. Pracuji jako asistentka pedagoga v mateřské škole pro sluchově postižené v Olomouci, asi tři roky. Občas píšu krátké články do časopisu Unie a někdy taky tlumočím. O táboře vím od organizace SUKI. Když jsem se to dozvěděla, že budou pořádat první tábor a že hledají vedoucí, neváhala jsem a přihlásila jsem se. Těším se na Vás.

LENKA


Ahoj všichni, jmenuji se Lenka Hyská a je mi 31 let. Vystudovala jsem speciální pedagogiku a v současné době pracuji jako poradce rané péče v centru pro dětský sluch Tamtam. S dětmi se sluchovým postižením pracuji druhým rokem. Znakový jazyk se stále učím, na základní úrovni se již domluvím. Na tábor Suki jedu jako vedoucí. Moc se těším na nové zážitky, zkušenosti a čas strávený s dětmi.

GABRIELA

Ahoj, jmenuji se Gabriela Pecová a je mi 28 let. Právě jsem dostudovala magisterské studium na vysoké škole Masarykovy Univerzity v oboru speciální pedagogika se zaměřením Surdopedie se znakovým jazykem. Momentálně pracuji v České unii neslyšících Brno jako lektor znakového jazyka a pracovník v sociálních službách. V předchozích letech mám zkušenosti s Prázdninovou školou, kde jsem vyučovala znakový jazyk a první tábor se SUKI bude pro mě novou zkušeností a s dětmi vůbec, moc se těším na společné zážitky. Jsem ráda, že jsem dostala tuto příležitost!

P.S.: Stroj času a přenášení do jiných dob je výzva!

ONDRA

Ahoj, jmenují se Ondra Jeřábek a je mi 25 let. Vystudoval jsem magisterský obor Surdopedie se znakovým jazykem na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jezdíval jsem na tábory pro slyšící jako vedoucí a proto jsem moc zvědavý na tábor SUKI, věřím, že to bude skvělá a především obrovská zkušenost. Práce s dětmi mě baví, především ve fotbalovém prostředí, kde jsem vedl malé nadějné fotbalisty. Moc se na všechny těším až se uvidíme ! 🙂 

…NA TÁBOŘE S NÁMI BUDE JEŠTĚ ZDRAVOTNICE JANA A PAN INŽENÝR LUKÁŠ BAUER